تاتامی

تشک تاتامی یکی از پر طرفدار ترین انواع کفپوش ها برای ضربه گیری و محافظت از سطح و سلامت است. کفپوش تاتامی که امروزه به عنوان کفپوش ورزشی در باشگاه های رزمی و ورزشی و همچنین به عنوان کفپوش کودک در خانه ، مهدکودک و تجهیزات خانه بازی مورد استفاده قرار می گیرد از جنس فوم نرم و ضد ضربه EVA  ساخته شده است.  تاتامی نوعی پوشش برای سطوح مختلف بتنی , چوبی , شیشه ای و … میباشد.منشا این نوع کفپوش کشور ژاپن است.این پوشش در زندگی سنتی مردم ژاپن به عنوان کفپوش خانه ها مورد استفاده قرار گرفته و میگیرد.در این نوشته ضمن معرفی کامل این نوع کفپوش، به تمامی سوالات مطرح شده نیز پاسخ داده شده است. با ما همراه باشید.تاتامی

کفپوش تاتامی فومساز

تاتامی نوعی پوشش برای سطوح مختلف بتنی، چوبی، شیشه ای و… می باشد.منشا این نوع کفپوش کشور ژاپن است. این پوشش در زندگی سنتی مردم ژاپن به عنوان کفپوش خانه ها مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد. در طول سال های گذشته و با پیدایش نیاز به یک ضربه گیر نرم، مسطح و درعین حال با قابلیت ارتجاعی برای سطوح و کاربری های مختلف؛ تاتامی در شکل تکامل یافته تولید شد. تاتامی های سنتی در ژاپن شامل چوب و چند لایه پارچه هستند. اما کفپوش تاتامی که امروزه در تمامی دنیا به عنوان ضربه گیر و محافظ است؛ مواد اولیه متفاوتی با نوع سنتی خود دارد.

شاید شما هم دیده باشید که در کف باشگاه های ورزشی چندین کفپوش نرم در رنگ های متفاوت با آج های مخصوص به یکدیگر متصل شده و یک ضربه گیر یک دست و مسطح را به وجود آورده اند. این کفپوش ها همان تاتامی در نوع صنعتی و جدید خود هستند. این کفپوش ها با توانایی عالی در ضربه گیری، ارتجاع قابل توجه، سطح صاف و یکدست، یکی از بهترین گزینه ها جهت پوشش کف سالن های ورزشی، مراکز آموزشی، مهد کودک ها و پارک ها هستند.

موارد کاربرد تاتامی

 • مهدکودک ها و مراکز نگهداری کودکان: مهد کودک ها و تمامی محیط های نگهداری کودکان، با توجه به فعالیت کودک و همچنین عدم تمرکز بچه ها هنگام بازی؛ باید دارای کفپوش مناسب و ایمن برای جلوگیری از صدمه بدنی در صورت زمین خوردن کودکان باشد. برای همین منظور از کفپوش تمامی در این مراکز استفاده می شود.
 • مراکز ورزشی و باشگاه های بدنسازی: ایمنی در ورزش یکی از مهم ترین فاکتور ها است. در بسیاری از ورزش ها با توجه به برخورد های شدید فیزیکی ورزشکاران با یکدیگر و با زمین، در صورت نبود کفپوش و ضربه گیر مناسب؛ ممکن است باعث آسیب های شدید و جبران ناپذیر جسمی شود. در سالن های بدنسازی نیز برایحفظ سلامت ورزشکار، جلوگیری از آسیب به سطح باشگاه و همچنین جلوگیری از آسیب به وزنه ها و دمبل ها؛ از کفپوش تاتامی استفاده می شود.
 • پارک ها و فضاهای آزاد: در بعضی مراکز عمومی مانند پارک ها مکان هایی برای ورزش های کوتاه و ایستگاهی تعریف شده است. برای ایمنی بیشتر، سطوح این مکان ها باید به وسیله ی کفپوش تاتامی پوشش داده شود.

مشخصات تاتامی ها و محصولات شرکت فومساز

 • ایمنی: نرم، انعطاف پذیر و با آج های نرم
 • دوست دار محیط زیست: تاتامی های تولیدی این شرکت روست دار محیط زیست بوده و فاقد مواد اولیه سمی و خطرناک هستند. مواد اولیه مورد استفاده در ساخت کفپوش ها در این شرکت غیر سمی، زیست دوست و بدون مواد غیر قابل دفع و یا بازیافت می باشد.
 • بدون بو: کفپوش تاتامی‌های این شرکت با مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده اند. این محصولات هیچ بوی تحریک کننده ای ندارند.
 • انعطاف پذیری: دارای الاستیسیته (قابلیت ارتجاعی) خوب، مواد نرم، بافت سبک که هر جسمی نمی تواند به راحتی به آن آسیب بزند.
 • مواد: بدون فتالات، فلزات سنگین و سرب آزاد، بدون لاتکس ( برای جلوگیری از آلرژی)
 • نصب و راه اندازی: اتصال سبک، نصب آسان، بدون نیاز به استفاده از چسب
 • کاربرد: ایده آل برای استفاده در محیط های داخلی و همچنین در فضای باز تشک تاتامی

چرا گروه فومساز؟

 1. تیم حرفه ای ما با سال ها تجربه در این زمینه می تواند حرفه ای ترین و تخصصی ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.
 2. بازرسی و پکیجینگ مناسب: کفپوش تاتامی های تولیدی ما، پس از طی فرآیند تولید؛ چندین بار بازرسی نهایی و سپس بسته بندی می شوند.
 3. خدمات پس از فروش حرفه ای شامل ارائه، راهنمایی ها برای نگهداری و …
 4. پشتیبانی و پاسخگویی تمام وقت
 5. تخفیف ویژه در تمامی فاکتور های قیمت: هر نوع کفپوش تاتامی با توجه به عواملی مانند ضخامت، مساحت، مواد اولیه مناسب و … قیمت متفاوتی با سایر انواع در برند های مختلف دارد. مثلا برای مواد اولیه دقت کنید که بعضی برند ها بدون توجه به فتالات و سایر مواد خطرناکی که در بعضی ترکیبات به خصوص برای کودکان؛ وجود دارد، اقدام به تولید محصول ارزان اما خطرناک می کنند. تاتامی های تولیدی شرکت فومساز از این نظر کاملا ایمن بوده و سازگار با محیط زیست و سلامت انسان ها می باشند. اما با وجود کیفیت بالا، در هر مرحله از ساخت تا حد امکان درصد تخفیفی برای خریدار با توجه به قیمت مواد اولیه در نظر گرفته می شود. این کار باعث می شود که در پایان تولید این نوع کفپوش، قیمت تمام شده برای خریدار با تخفیف فوق العاده بالایی همراه شود. ضمن اینکه این تخفیف در کیفیت محصول به هیچ وجه تاثیر گذار نیست.
 6. امکان خرید مستقیم: بسیاری از تولیدی ها برای فروش کفپوش تاتامی های خود، اقدام به فروش به صورت مویرگی و نمایندگی می کنند. این کار باعث می شود تا محصولات با حداقل یک یا چندین واسطه به دست مردم برسد. همین واسطه ها برای برداشتن سود، مبلغی به قیمت کارخانه اضافه می کنند و اینجاست که تنها خریدار دچار ضرر می شود. اما شرکت فومساز با سیاست فروش مستقیم به مشتریان، سعی در کاهش قیمت تمام شده برای مشتری و فیکس شدن آن با قیمت کارخانه دارد.
 7. برای سفارشات عمده شما از این شرکت نیز شرایط خاصی وجود دارد. قیمت، پشتیبانی و نحوه عرضه و دریافت هزینه کالا برای خریداران تناژ بالا دارای شرایط و مزایای خاصی خواهد بود.

لیست زیرشاخه های تاتامی

09128671161